Hogyan vásároljak széfet? Hogyan segít megvédeni értékeinket egy széf?
Faliszéf, bútorszéf, tűzálló széf – melyiket válasszam?
Ha már minden tudás birtokában van, irány a termékoldalra!
-
Egyáltalán! Szükségem van nekem széfre?
Gyakran találkozunk szakmánkban azzal a hozzáállással, hogy „jajj, nincs nekem mit beletennem abba a széfbe!”
Nos, valóban? Soroljam, hogy a készpénzen kívül mennyi minden lehet egy átlagos háztartásban amit jobb lenne elzártan tartani?
– örökölt ékszerek, amiknek inkább az eszmei értéke nagy, iratok, végrendelet, önvédelmi, vagy riasztó pisztoly- ugye nem volna jó még véletlenül sem, ha a nagyon kíváncsi, rendőröst játszó gyermek kezébe kerülne? – stb.
A háztartásokon kívül vállalkozások, üzletek, munkahelyek esetében a széfek, trezorok használata még inkább nélkülözhetetlen.
Hogy egy pisztolyt fontos elzárni, az egyértelmű, de a többi felsorolt értéket mért is?
Egy statisztika szerint a betöréses lopások átlagos időtartama 4-10 perc közé esik. Ez erőteljesen függ az ingatlan jellegétől, helyétől, környezetétől. Ebben az időben benne van az elkövetés megkezdésétől a menekülésig minden idő.
Ebben az időintervallumban, ha egy széffel találkozik a betörőnk, ami megfelelően rögzítve van, nem valószínű, hogy bíbelődni fog annak kinyitásával. Ez túl sok időt igényel, eszközöket, így ő csak azt viszi, ami kéznél van, ami mozdítható.
De ne menjünk ennyire messzire. Lehet, hogy nem a betörő jelenti a legnagyobb veszélyt az értékeinkre. Sokan megfordulhatnak otthonunkban, irodánkban, munkahelyünkön, akikről nem is feltételeznénk ilyesmit.
Na de nem élhetünk állandó félelemben, gyanakodva! Inkább előzzük meg a bajt tartsuk széfben elzárva féltve őrzött értékeinket.
Szóval a válaszom IGEN! Igen, Önnek szüksége van egy az igényeinek megfelelő, jó minőségű, megbízható széfre, amire biztosítást is tud kötni.
-
De hogy válasszam ki, melyik széf lehet számomra a legmegfelelőbb?