Hogyan vásároljak széfet? Hogyan segít megvédeni értékeinket egy széf?
Faliszéf, bútorszéf, tűzálló széf – melyiket válasszam?
Ha már minden tudás birtokában van, irány a termékoldalra!
-
Egyáltalán! Szükségem van nekem széfre?
Gyakran találkozunk szakmánkban azzal a hozzáállással, hogy „jajj, nincs nekem mit beletennem abba a széfbe!”
Nos, valóban? Soroljam, hogy a készpénzen kívül mennyi minden lehet egy átlagos háztartásban amit jobb lenne elzártan tartani?
– örökölt ékszerek, amiknek inkább az eszmei értéke nagy, iratok, végrendelet, önvédelmi, vagy riasztó pisztoly- ugye nem volna jó még véletlenül sem, ha a nagyon kíváncsi, rendőröst játszó gyermek kezébe kerülne? – stb.
A háztartásokon kívül vállalkozások, üzletek, munkahelyek esetében a széfek, trezorok használata még inkább nélkülözhetetlen.
Hogy egy pisztolyt fontos elzárni, az egyértelmű, de a többi felsorolt értéket mért is?
Egy statisztika szerint a betöréses lopások átlagos időtartama 4-10 perc közé esik. Ez erőteljesen függ az ingatlan jellegétől, helyétől, környezetétől. Ebben az időben benne van az elkövetés megkezdésétől a menekülésig minden idő.
Ebben az időintervallumban, ha egy széffel találkozik a betörőnk, ami megfelelően rögzítve van, nem valószínű, hogy bíbelődni fog annak kinyitásával. Ez túl sok időt igényel, eszközöket, így ő csak azt viszi, ami kéznél van, ami mozdítható.
De ne menjünk ennyire messzire. Lehet, hogy nem a betörő jelenti a legnagyobb veszélyt az értékeinkre. Sokan megfordulhatnak otthonunkban, irodánkban, munkahelyünkön, akikről nem is feltételeznénk ilyesmit.
Na de nem élhetünk állandó félelemben, gyanakodva! Inkább előzzük meg a bajt tartsuk széfben elzárva féltve őrzött értékeinket.
Szóval a válaszom IGEN! Igen, Önnek szüksége van egy az igényeinek megfelelő, jó minőségű, megbízható széfre, amire biztosítást is tud kötni.
-
De hogy válasszam ki, melyik széf lehet számomra a legmegfelelőbb?
Az első, amit el kell döntenem, hogy BÚTORSZÉFET, vagy FALISZÉFET szeretnék.
A faliszéfek, és a padlószéfek esetében érdemes tudni, hogy előírás vonatkozik azok beépítésére. Ehhez szükség lesz egy alkalmas szakemberre (aki lehet pl. szobafestő, kőműves), aki ezt a munkát elvégzi. Ha építkezünk, felújítunk, erre már a munkálatok elején érdemes gondolni. Utólagos beépítésnél a falazat megbontása, javítása plusz költséget jelenthet.
Találjuk meg a megfelelő helyet a faliszéfnek!
A faliszéfet minden esetben főfalba kell beépíteni, betonágyba helyezve, acélhálóval körbetekerve. A betonágy minősége, és nagysága a széf besorolásától függ- erről a vásárlásnál tájékozódjon.
Ha közelebbről megnézünk egy faliszéfet, azt láthatjuk, hogy az oldal és hátfala vékony lemezből készül, (jóval vékonyabb lemezből mint egy hasonló kategóriájú bútorszéfé) egy peremrésszel. A vékony lemezes kialakítás oka, hogy a faliszéfeket betonozva be kell építeni falba. A széf ajtaja viszont megerősített, speciális fúrásvédelemmel, és kifeszítés gátlóval felszerelt.
A faliszéfek óriási előnye, hogy rendkívül jól elrejthetők! Szekrényt tolhatok elé, képet akaszthatok fölé stb.
Bútorszéfek elhelyezése első ránézésre könnyebbnek tűnik. Az elnevezése is abból adódik, hogy önálló bútorzatként is megállja a helyét, de mi minden esetben azt javasoljuk, hogy NE LEGYEN SZEM ELŐTT! Érdemes bútorba rejteni. A bútorszéfek esetében is érvényes, hogy megfelelően rögzíteni kell- a biztosítás szempontjából ez nélkülözhetetlen- ráadásul ezek a termékek kisebbek, kisebb súlyúak mint a páncélszekrények, könnyebben mozdíthatóak. Hogy a betörőnk ne kaphassa egyszerűen a hóna alá, rögzítenünk kell. Többségében a gyártó cégek a szekrényekhez mellékelik a rögzítő szettet. A rögzítési furatok a széfek alján és hátfalán gyárilag kialakításra kerülnek, így nekünk nem kell bíbelődni és furatokkal elrondítani újonnan vásárolt trezorunkat. Így csak a legjobb helyet kell megtalálnunk bútorszéfünk számára, és azt az adott dűbelekkel rögzíteni. (Előírás szerint oly módon falhoz, vagy aljzathoz, hogy 500 kg feszítőerőnek ellenálljon)
-
Mit szeretnék a széfben tárolni?
Fontos kérdés! Kínálatunkban minden célra talál megfelelő széfet!
-
Ékszereket, készpénzt: elegendő kisebb méretű széfet választani,
-
iratokat, szerződéseket is beletenne: legyen a széf akkora, hogy a dosszié is beférjen.
-
A pisztolyt is betennénk? A lőszereket külön elzárva kell tárolni, így kell, hogy legyen benne egy külön zárható rekesz.
-
A laptopomat szeretném elzárni, mert fontos és titkos információk vannak benne, nem kell nagy széf, de a laptop elférjen benne. Erre a célra a speciális laptopszéfünket ajánljuk.
-
Vállalkozásunkban, üzletünkben nem szeretnénk sok pénzt tartani a kasszában. Ezt be kellene tenni a széfbe, de jó lenne, ha az alkalmazott nem nyitogatná a széfet. Erre a célra kiváló megoldást jelenthetnek a bedobós széfjeink, vagy a trafikszéf.
-
Pótolhatatlan iratokat szeretnénk beletenni, amit egy esetleges tűzvésztől is meg szeretnénk óvni. Keresse tűzálló széfjeinket!
A széf vásárlásánál érdemes kicsit előre gondolkodni: Most csak az ékszereimet szeretném beletenni, de a jövőben lehetnek olyan fontos irataim, értékes tárgyaim is amit elzárnék. A széf mérete legyen erre is alkalmas.
-
Mekkora az az érték amit a széfben szeretnék tárolni?
-
Esetleg biztosítást is kötnék rá, mekkora kárt fog a biztosító nekem megtéríteni egy esetleges betörés esetén?
A széfek közötti böngészésnél már az elején találkozhatunk a MABISZ besorolásokkal. (MABISZ A, AA, B, C, D, S1) Milyen információt jelentenek számomra ezek a betűk?
SEGÍTÜNK ELIGAZODNI!
A betűjelek elsősorban a széfek biztosítási értékhatárát jelzik. Ezek a Mabisz ajánlások útmutatót jelentenek a biztosítónak arra, hogy a széf fizikai tulajdonságai és kialakítása kb. mekkora érték őrzésére alkalmas.
Számomra a széf vásárlásánál azt az információt is hordozzák, hogy minél magasabb besorolású egy széf, annál biztonságosabb. (acéllemez vastagsága, záródási pontok, csapok, fúrásvédelem, kifeszítés gátlás, stb)
Érdemes tudni, hogy a biztosítási értékhatárok a széf riasztóba történő bekötése esetén mindig duplázódnak! Ha otthonunk, üzletünk, irodánk, egyébként is el van látva riasztóval, javasoljuk a széfet a rendszerre rákötni.
A legtöbb széf esetén az alapkivitel a kulcsos zár, opcionálisan pedig elektronikus zárral is választható.
Sokszor felteszik nekünk a kérdést, hogy melyik a jobb, és biztonságosabb?
A válaszom az, hogy mindkettő jó és biztonságos. Minden zár, amivel a széf szerelve van, vagy amilyen zárat opcionálisan kínálunk, az adott széf besorolásának megfelelő minősítéssel rendelkezik. Egy kis méretű minősítés nélküli trezoron lévő zár, hát………., ezt inkább hagyjuk. Míg egy páncélszekrényen lévő elektronikus zár ára akár több százezer forintba is kerülhet. Nem véletlen!
Szóval kulcsos, vagy elektronikus? Nagyon egyéni. Van aki csak a mechanikában bízik. De a kulcsot jól kell tudni tárolni, óvni. (a pótkulcsot lehetőleg nem a széfben tárolni!)
Az elektronikus záraknál gyakori félelem, hogy mi van ha az elem lemerül. A jó hír az, hogy van megoldás! Az elektronikus zárak nagy része külső elemtartóval rendelkezik, vagy rendelkezik vésznyitó kulccsal. A PIN kódot természetesen akár a bankkártyánk esetében érdemes megjegyezni, vagy biztonságos helyen őrizni.
További kérdése van? Keressen minket bizalommal: info@femtermek.hu
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első körben értesüljön akcióinkról, újdonságainkról, cégünket érintő hírekről:
Kapcsolódó cikkek
Submit a Review